Święto NSZZ Solidarność w Jaworznie

Jak co roku, w drugą niedzielę września, Jaworzno świętuje rocznicę powstania „Solidarności” i podpisania porozumień sierpniowych. Tradycyjna Msza Święta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny rozpoczęła jaworznickie obchody 37. rocznicy powstania Związku. Organizatorem wydarzenia jest Terenowa Sekcja Problemowa NSZZ „Solidarność” Miasta Jaworzna.

Dzisiejsze uroczystości 37. rocznicy powstania „Solidarności” rozpoczęły się od dźwięków górniczej orkiestry dętej i wprowadzenia do Kolegiaty pocztów sztandarowych organizacji związkowych NSZZ ,,Solidarność”, oraz placówek oświatowych. Coroczna Msza Święta odprawiana jest w intencji Ojczyzny, jest także wyrazem dziękczynienia za lata działalności Solidarności. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem oraz radni Rady Miejskiej. W jaworznickich uroczystościach wziął udział Poseł Dariusz Starzycki oraz władze Związku Piotr Duda – Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i jego zastępca Bogdan Biś, Waldemar Sopata – Przewodniczący Sekcji Terenowej NSZZ „Solidarność” Miasta Jaworzna oraz Zarząd Sekcji, przedstawiciele zakładowych związków zawodowych „Solidarność” z jaworznickich przedsiębiorstw oraz mieszkańcy Jaworzna.

Tradycyjnie w kaplicy Solidarności mieszczącej się w Kolegiacie złożono kwiaty i oddano cześć Świętemu Janowi Pawłowi II, Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu i błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce. Na ołtarzu wystawione zostały relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które w 2015 roku uroczyście wprowadzono do jaworznickiej świątyni.

Zdjęcia z uroczystości tutaj >>>

Źródło: www.solidarnoscmkztw.pl