Ilość wyświetleń: 324

Piotr Duda: My nie będziemy wychodzić na ulicę w obronie rządu PIS, tylko w obronie zasad demokracji

Jestem po spotkaniach ze środowiskami patriotycznymi, Rodziną Radia Maryja, Klubami Gazety Polskiej i chcemy razem wyjść na ulicę, policzyć się, pokazać, że jesteśmy razem, a demokracja w Polsce ma się dobrze – powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda w programie Minęła 20 w TVP Info.

 

Jestem po spotkaniach ze środowiskami patriotycznymi, Rodziną Radia Maryja, Klubami Gazety Polskiej i chcemy razem wyjść na ulicę, policzyć się, pokazać, że jesteśmy razem, a demokracja w Polsce ma się dobrze – powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda w programie Minęła 20 w TVP Info.

 

Przewodniczący Piotr Duda odniósł się do zacytowanej przez prowadzącego program uwagi Ryszarda Petru, że powinien zająć się obroną interesów pracowniczych a nie przykrywaniem kogokolwiek czapkami.

 

Od wyznaczania zadań przewodniczącemu Solidarności jest Komisja Krajowa i Krajowy Zjazd Delegatów Solidarności, który odbył się ostatnio w listopadzie w Płocku. (…) Przyjęcie sprawozdania przez delegatów wskazuje, że obrany kierunek, w którym idzie Piotr Duda jako przewodniczący Komisji Krajowej i Komisja Krajowa jest kierunkiem dobrym – powiedział.

 

Pan Petru myśli, że żyjemy w epoce, w której związki zajmowały się cebulą i pietruszką albo na odwrót. My jesteśmy obywatelami tego kraju i mamy zamiar, i będziemy zajmować się sprawami ważnymi dla polskiego społeczeństwa. A jeżeli chodzi o sprawy pracownicze to się nimi zajmuję chroniąc polskich pracowników przed takim szkodnikiem jakim jest pan Petru – dodał.

 

 

Piotr Duda powiedział, że Ryszard Petru i jego ugrupowanie są szkodnikami, ludźmi, którzy działają anty-pracowniczo, czego najlepszym przykładem były głosowania w sejmie w ciągu ostatniego roku nad płacą minimalną, stawką godzinową.

 

Nowoczesna i Platforma głosowały przeciwko stawce godzinowej – przypomniał Przewodniczący.

 

Przewodniczący podkreślił, że Platforma i Nowoczesna głosowały również, aby nie wprowadzać klauzuli społecznej do Ustawy o zamówieniach publicznych. Platforma i Nowoczesna głosowała również za ustawą, która de facto likwidowała związki zawodowe. PO i Nowoczesna głosowały, aby wspomniana ustawa była dalej procedowania w komisjach sejmowych.

 

Niech pan Petru i jego partia szkodników zajmie się polityką, ale taką polityką przez duże P, czyli byciem normalną, a nie śmieszną opozycją – powiedział Piotr Duda

 

Jestem po spotkaniach ze środowiskami patriotycznymi, Rodziną Radia Maryja, Klubami Gazety Polskiej i chcemy razem wyjść na ulice, policzyć się, pokazać, że jesteśmy razem, a demokracja w Polsce ma się dobrze. Komitet Obrony swojej Demokracji nie ma patentu na manifestowanie – powiedział przewodniczący

 

My nie będziemy wychodzić na ulicę w obronie rządu PIS, tylko w obronie zasad demokratycznych. (…) Skoro został wybrany rząd PIS, to trzeba go szanować – dodał.

 

Piotr Duda zapowiedział, że na specjalnym spotkaniu Komisji Krajowej, które odbędzie się 9 stycznia, zapadnie decyzja, w jakiej formie Solidarność wejdzie w manifestację. Następnego dnia zostanie ogłoszony specjalny komunikat w tej sprawie.

 

Piotr Duda uznał, że  to co obecnie dzieje się w sejmie nie można nazwać protestem.

 

Brałem udział w kilkunastu protestach okupacyjnych, a także wspomagałem ludzi, którzy protestowali. Na takich protestach sytuacja była wręcz dramatyczna. Ludzie płakali, nie spotykali się z rodzinami. Jedynie stan zdrowia albo sytuacja rodzinna zwalniały z protestu. To co dzisiaj wyprawiają w sejmie, to jest jakaś paranoja i wystawianie na śmieszność polskiego parlamentu, a także Polski – powiedział.

 

Źródło www.tysol.pl