Ilość wyświetleń: 406

Karczma Piwna NSZZ Solidarność ZG Sobieski 2017

Od dawnych czasów w okresie końca roku górnicy spotykali się, aby podsumować rok ciężkiej pracy. Z czasem spotkania te przekształciły się w mniej oficjalne spotkania przy piwie i dobrej strawie.

Od dawnych czasów w okresie końca roku górnicy spotykali się, aby podsumować rok ciężkiej pracy. Z czasem spotkania te przekształciły się w mniej oficjalne spotkania przy piwie i dobrej strawie.

Dziś dla podtrzymania tradycji górnicy organizują Karczmy Piwne. Największą Karczmę Piwną w ZG Sobieski organizuje, co roku NSZZ Solidarność. W tegorocznej odsłonie dorocznej imprezy w sobotę 9. grudnia uczestniczyło prawie pięciuset członków NSZZ Solidarność w ZG Sobieski oraz gości zaproszonych.

Wśród gwarków byli Prezes Zarządu spółki TAURON Wydobycie Pan Zdzisław Filip i wiceprezesi Panowie Łukasz Gębala i Janusz Czarnecki. Dyrekcja ZG Sobieski, i wielu znamienitych przedstawicieli spółek TAURON PE.

Karczmę rozpoczął przewodniczący Waldemar Sopata witając przybyłych na karczmę.

Na karczmie Solidarności nie mogło zabraknąć Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Piotra Dudy, Bogdana Bisia jego zastępcy wraz z pozostałymi zastępcami KK NSZZ Solidarność. Przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność Kazimierz Grajcarek a także Przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego Jarosław Grzesik oraz jako honorowy gość, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, Pan GrzegorzTobiszowski.

Podczas czterogodzinnej imprezy nie mogło zabraknąć konkursu na króla piwnego oraz na najbardziej sprawnego mechanika, a młodzi adepci zawodu skakali przez skórę, aby stać się prawdziwymi gwarkami. Rozrywkę zagwarantował kabaret „Jestem”.

Ze strony miasta w karczmie uczestniczyli Prezydent Pan Paweł Silbert, Jego zastępca – Pan Tadeusz Kaczmarek, poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wiesław Więckowski, Radny Dawid Domagalski i wiele innych postaci z Jaworznickiej przestrzeni publicznego życia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą zabawę.

Już dziś zapraszamy za rok.

 

 

Zdjęcia z karczmy tutaj>>>

 

 

 

Dział informacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski.