Ilość wyświetleń: 333

Karczma Piwna NSZZ Solidarność ZG Sobieski

Karczmy Piwne organizowane przez NSZZ Solidarność w ZG Sobieski zaliczają się do najliczniejszych w ZG Sobieski, tak było i tym razem.

 

Karczmy Piwne organizowane przez NSZZ Solidarność w ZG Sobieski zaliczają się do najliczniejszych w ZG Sobieski, tak było i tym razem.

10. grudnia na sali bankietowej szybu Piłsudski spotkali się Gwarkowie, aby podsumować mijający rok przy wspólnej zabawie.

Na karczmę jak co roku zostali zaproszeni liczni goście, nie mogło na niej zabraknąć Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Piotra Dudy, który w swoim przemówieniu podkreślił rolę górników w gospodarce narodowej, życząc Górnikom tradycyjnego „Szczęść Boże”. On to przywiózł symboliczną statuetkę obrazującą muzeum w Hali BHP w Stoczni Gdańskiej, gdzie podpisywano porozumienia sierpniowe. Muzeum powstało dzięki ofiarności organizacji związkowych Solidarności.

Na imprezie obecni byli ministrowie z Rządu Pani Beaty Szydło między innymi wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. Wśród Górników bawili się Prezydent Jaworzna Pan Paweł Sibert z Jego Zastępcą Panem Tadeuszem Kaczmarkiem, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wiesław Więckowski, poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki, oraz poseł Paweł Bańkowski, także poseł Robert Warwas wielu przewodniczących Solidarności z jaworznickich zakładów pracy. Przedstawiciele NSZZ Solidarność z Komisji Krajowej. Swą obecnością zaszczycił górników Przewodniczący Górniczej Solidarności Jarosław Grzesik, Przewodniczący Kazimierz Grajcarek.

Nie mogło zabraknąć przedstawicieli pracodawcy, Prezesa Zdzisława Filipa wraz z wiceprezesami oraz dyrekcji ZG Sobieski, a także innych gości, wspierający bądź to brać górniczą, bądź NSZZ Solidarność.

Górnikom zabawę umilał kabaret „Jestem” z Piekar Śląskich, ale nie obyło się bez tradycyjnych punktów programu, jak przyjęcie w poczet górniczej braci nowych gwarków – skok przez skórę i pasowanie na górnika to bardzo stary, symboliczny zwyczaj.

Jak na każdej Karczmie Piwnej odbywały się konkursy, nieodłączną rywalizacją w ławach była sztafeta piwna oraz wybór króla piwnego.

Karczma zakończyła się po czterech godzinach a już dziś zapraszamy na kolejną za rok.

 

Zdjęcia z karczmy tutaj>>>

 

Dział informacji NSZZ Solidarność ZG Sobieski.