Ilość wyświetleń: 300

Dzień Dziecka na sportowo

Jak co roku NSZZ Solidarność w ZG Sobieski zorganizowała dla dzieci pracowników, emerytów i rencistów, członków Solidarności zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Zawody odbyły się na stawie Grajdołek w jaworznickim Jeleniu w sobotę 28 maja. Dzieci konkurowały w dwóch grupach wiekowych do lat 10 i powyżej 10 lat. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9 i trwały do godziny 12. Tuż po wybiciu południa sędzia zawodów Janusz Pluta przystąpił do ważenia ryb. Po kilkunastu minutach poznaliśmy wyniki.

W kategorii dzieci do lat 10 pierwsze miejsce zajął Kus Kacper, który uzyskał 1207 pkt, na miejscu drugim znalazła się Sowa Oliwia z 1125 pkt, natomiast miejsce trzecie zajął Fedak Piotr zdobywając 425 pkt.

W kategorii powyżej 10 lat pierwszy na podium znalazł się Kosiór Dominik z 540 pkt, tuż za nim znalazła się Fedak Wiktoria, która uzyskała 355 pkt, natomiast miejsce trzecia zajęła Barańska Wiktoria zdobywając 240 pkt. W zabawie uczestniczyło prawie 70 dzieci, każde otrzymało nagrodę i paczkę.

Przed dziećmi swych sił w wędkowaniu spróbowali dorośli, którzy startowali w godzinach od 7 do 9. Pierwsze miejsce zdobył Pieczara Grzegorz uzyskując 2330 pkt, drugi był Legień Sebastian z 450 pkt, natomiast miejsce trzecie przypadło dla Artura Tyrpy, który uzyskał 430 pkt.

Pragniemy podziękować gospodarzowi łowiska Grajdołek Kołu PZW nr 94 Jeleń za udostępnienie stawu na czas zawodów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy na tak wysokim poziomie. Przede wszystkim podziękowania kierujemy w stroną dzieci, które tak licznie wstawiły się na zawody z okazji swojego dnia.

Impreza była współfinansowana przez Zakładowy Fundusz Socjalny ZG Sobieski.

Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez NSZZ Solidarność w ZG Sobieski.