Zawody sportowe w 35 rocznicę powstania Solidarności

W Jaworznie trwają obchody 35 rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Z tej okazji jaworznickie struktury Solidarności w sobotę 5 września zorganizowały zawody sportowe.

W ośrodku wypoczynkowym DB Schenker nad zalewem Sosina odbył się prawdziwy maraton sportowy. Tuż po godzinie 6 rano do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe zespoły wędkarzy. Związkowcy rywalizowali metodą spławikową na jedną wędkę.

Około godziny 10 rozpoczęły się rozgrywki w piłkę siatkową oraz w tenisa ziemnego. Po godzinie 14 przewodniczący Sekcji Terenowej NSZZ Solidarność miasta Jaworzna Waldemar Sopata ogłosił wyniki zawodów sportowych.

W rozgrywkach piłki siatkowej zwyciężyła drużyna NSZZ Solidarność Zakładu Górniczego Sobieski. Na miejscu drugim uplasowali się związkowcy jaworznickiej Straży Pożarnej, natomiast miejsce trzecie przypadło członkom Solidarności wspólnego zespołu MPWiK Jaworzno oraz Knauf Jaworzno. W tenisie ziemnym (debel) prym wiedli przedstawiciele Solidarności MCKiS Jaworzno. Drugie miejsce przypadło parze przedstawicieli Solidarności z Zakładu Górniczego Sobieski, natomiast miejsce trzecie zajęła drużyna Solidarności Elektrowni Jaworzno III. W zawodach wędkarskich na miejscu pierwszym znalazł się zespół Zakładu Górniczego Sobieski, za górnikami uplasowali się zawodnicy z DB Schenker natomiast miejsce trzecie zajęła trójka z Elektrowni Jaworzno III.

Po ogłoszeniu wyników zawodnicy wraz z rodzinami oraz liczna grupa przedstawicieli jaworznickiej Solidarności mogła skorzystać z gościnności ośrodka DB Schenker nad Sosiną przy grochówce ugotowanej na ognisku oraz wielu innych smakołykach. Całość imprezy uświetniała muzyka, przy której członkowie Solidarności mogli się zabawić.

Zawody sportowe nad Sosiną to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane przez jaworznicką Solidarność z okazji 35 rocznicy powstania związku. Całość obchodów zakończy piknik rodzinny na stadionie MCKiS Azotani przy ulicy Moniuszki w sobotę 12 września. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia z zawodów tutaj >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność.