Ilość wyświetleń: 292

Zawody sportowe szkół podstawowych i gimnazjalnych w 35 rocznicę powstania Solidarności

Ponad cztery godziny w środę 9 września trwały zawody sportowe dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z Jaworzna z okazji 35 rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Impreza odbyła się w ZS nr 3 w Jaworznie Szczakowej oraz w kompleksie „Szczakowianki” im. Karola Fuchsa w Szczakowej.

Już od wczesnych godzin rannych na stadionie „Szczakowianki” przy ul. Kościuszki gromadziły się dzieci i młodzież z jaworznickich szkół.

Podczas zawodów zostały rozegrane mecze piłki nożnej, siatkówki oraz streetballa. Dzieci z klas od 1 do 3 szkół podstawowych, konkurowały w zabawach sportowych. W zawodach wzięło udział ponad 200 młodych sportowców.

Zawody zostały zorganizowane perfekcyjnie. Sportowcy do swej dyspozycji mieli dwie hale sportowe, stadion i boisko sportowe.

Pierwsi swe zmagania zakończyli najmłodsi. Dzieci w kategorii od 1 do 3 klas szkół podstawowych konkurowały w najprostszych zabawach sportowych. Biegu w workach, biegu z przeszkodami oraz kilku innych konkurencjach. Do zabaw tych zgłosiły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz nr 10. Pierwsze miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 6. Tym samym automatycznie drugie miejsce zajęli wychowańcy Szkoły Podstawowej nr 10.

Piłka nożna została podzielona na dwie kategorie wiekowe, dla szkół podstawowych oraz dla uczniów gimnazjum.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 10, miejsce drugie przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej nr 6 natomiast na miejscu trzecim znalazł się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1.

W kategorii gimnazjum zwyciężyli piłkarze z Gimnazjum nr 1, tuż za nimi uplasowali się gimnazjaliści z Gimnazjum nr 11 natomiast trzecie miejsce na podium przypadło zawodnikom z Gimnazjum nr 7.

W streetballu szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1, koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 zajęli miejsce drugie, natomiast trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 6.

W śród gimnazjalistów zwycięstwo w streetballu zagwarantowała sobie drużyna z Gimnazjum nr 4, na kolejnym miejscu znaleźli się gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 natomiast na trzecim miejscu znaleźli się koszykarze z Gimnazjum nr 7.

W piłce siatkowej szkół podstawowych zwyciężyły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 10, na miejscu drugim znalazły się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 14 natomiast kolejne miejsce przypadło siatkarkom ze Szkoły Podstawowej nr 6. W starszej kategorii wiekowej zwyciężyły siatkarki z Gimnazjum nr 1, na miejscu drugim znalazły się gimnazjalistki z Gimnazjum nr 7 natomiast miejsce trzecie zajęły zawodniczki z Gimnazjum nr 4.

Imprezę zorganizowała NSZZ Solidarność miasta Jaworzno. Dużej pomocy w zorganizowaniu zawodów oraz w ufundowaniu nagród udzielił MCKiS Jaworzno a także TAURON.

Szczególne podziękowania należą się Dyrektorowi ZS nr 3 Panu Zbigniewowi Kasperkowiczowi, za przygotowanie całego przedsięwzięcia a także za udostępnienie obiektów sportowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój wkład w tą imprezę. Szczególne podziękowania kierujemy jednak do  zawodników oraz ich opiekunów, którzy tej pochmurnej środy wstawili się w Jaworznie Szczakowej aby w zdrowej rywalizacji konkurować między sobą w duchu zabawy.

Wszyscy zawodnicy z miejsc od 1 do 3 otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczał Przewodniczący NSZZ Solidarność miasta Jaworzno Waldemar Sopata wraz z zastępcą Andrzejem Dudzikiem oraz Przewodniczącym jaworznickiej Solidarności oświaty Maciej Brül

To kolejna z imprez w Jaworznie upamiętniająca 35 rocznicę powstania Solidarności.