Ilość wyświetleń: 300

Piknik Rodzinny w 35 rocznicę powstania Solidarności

Kulminacją jaworznickich obchodów 35 – lecia powstania NSZZ Solidarność był Rodzinny Piknik „Solidarności”, który odbył się na stadionie MCKiS Azotania.

Kulminacją jaworznickich obchodów 35 – lecia powstania NSZZ Solidarność był Rodzinny Piknik „Solidarności”, który odbył się na stadionie MCKiS Azotania.

W sobotę 12 września na stadionie przy ul. Moniuszki tuż po godzinie 12 w południe całą imprezę rozpoczął mecz piłki nożnej pomiędzy jaworznickimi samorządowcami a przedstawicielami „Solidarności” miasta Jaworzno.  

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla drużyny złożonej z samorządowców. Zawodników, do wysiłku na boisku zagrzewała publiczność, wśród której byli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert, wraz z Zastępcami Dariuszem Starzyckim i Tadeuszem Kaczmarkiem.

Poza tym na scenie odbyło się wręczenie pamiątkowych pucharów dla zwycięskich drużyn z poszczególnych zawodów, które odbywały się systematycznie od połowy sierpnia.  Zwycięzców poszczególnych konkurencji, uhonorował Waldemar Sopata, Przewodniczący jaworznickiej „Solidarności”.

Piknik był również doskonałą zabawa dla najmłodszych pociech, rodziny z dziećmi mogły wziąć udział w interaktywnych grach i zabawach. Odbyły się między innymi biegi z przeszkodami oraz konkurs plastyczny na asfalcie.

Imprezę zakończyły dwa koncerty – zespołu „Cronica” i Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna „eM Band”. Na koniec piknikowej zabawy, niebo rozświetliły fajerwerki.

Zdjęcia z pikniku tutaj >>>

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.