Ilość wyświetleń: 285

Oddano 26 litrów krwi w kolejnej akcji krwiodawczej

Podczas akcji krwiodawczej, jaka została przeprowadzona w piątek 27 lutego w Zakładzie Górniczym Sobieski, zebrano ponad 26 litrów krwi.

 

Podczas akcji krwiodawczej, jaka została przeprowadzona w piątek 27 lutego w Zakładzie Górniczym Sobieski, zebrano ponad 26 litrów krwi.

Zbiórka krwi została przeprowadzona przez Klub Honorowych Dawców Krwi (KHDK) przy Zakładzie Górniczym Sobieski oraz NSZZ Solidarność w Zakładzie Górniczym Sobieski. Jak zwykle wspólne przedsięwzięcia Solidarności z Sobieskiego i kopalnianego KHDK cieszyła się dużym powodzeniem, podczas akcji gotowość do oddania krwi zadeklarowało 68 krwiodawców z, pośród których ten niepowtarzalny lek, jakim jest krew oddało 58 osób.

Akcje krwiodawcze przeprowadzane na kopalnianym parkingu przy ul. Krakowskiej w Jaworznie z miesiąca na miesiąc cieszą coraz większym powodzeniem. Oprócz pracowników ZG Sobieski w akcjach tych uczestniczą również mieszkańcy Jaworzna niezwiązani z kopalnią. Coraz więcej osób świadomych jest, iż ich krew może uratować życie innej osobie. Zwłaszcza górnicy są świadomi swej pomocy, gdyż zawód ich narażony jest na niebezpieczeństwo. Codzienna praca pod ziemią, przy niebezpiecznych urządzeniach wymaga od górników dużego kunsztu górniczej pracy oraz zachowania zdrowego rozsądku. Niestety, co jakiś czas dowiadujemy się o tragicznych zdarzeniach w kopalniach. Dlatego też jest tak wielu krwiodawców pośród tego zawodu.  

Akcja została przeprowadzona dzięki Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które na comiesięczne akcje przysyła autokar do poboru krwi.

Organizatorzy dziękują dyrekcji ZG Sobieski za udostepnienie miejsca na kopalnianym parkingu, dziękujemy również służbom ochrony ZG Sobieski za zabezpieczenie stanowiska dla autokaru do poboru krwi. Szczególnie dziękujemy krwiodawcom, którzy i tym razem pokazali, że nie są obojętni na drugiego człowieka.

Zapraszam na kolejną akcję krwiodawczą organizowaną przez KHDK przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność w ZG Sobieski, która odbędzie się już 13 marca.   

 

Fotorelacja z akcji >>> 

 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność w ZG Sobieski.