Ilość wyświetleń: 307

Mini wyścig kolarski dla najmłodszych

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. W czwartek 2 lipca przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Imprezie towarzyszyć będzie 7. Min i wyścig „Solidarności”.

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. W czwartek 2 lipca przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Imprezie towarzyszyć będzie 7. Min i wyścig „Solidarności”.

W związku z tym, że impreza jest zaliczana do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga oraz kontynentalnego UCI Europe Tour i startują w niej zarówno polskie grupy kolarskie, jak i zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams, można się u nas spodziewać prawdziwej elity zawodowców na dwóch kółkach.

Peleton wjedzie do Jaworzna z Imielina i kierować się będzie na Rynek, gdzie zlokalizowane zostanie meta. W Śródmieściu zaplanowana została również pętla honorowa.

Po raz pierwszy w naszym mieście imprezie towarzyszyć będzie Mini Wyścig „Solidarności”. W zmaganiach będą mogli wziąć udział mali rowerzyści w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci startować będą w czterech kategoriach wiekowych, na czterech różnych dystansach. Najmłodsi będą rywalizować na odcinku 200 m, zaś najstarsi będą mieli do pokonania 1,6 km.

Zgłoszenia do udziału w Mini Wyścigu będą przyjmowane w dniu imprezy w godz. 15:00-16:00 w namiocie Mini Wyścigu „Solidarności”. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 16:10, a zakończy o godz. 17:20 ogłoszeniem wyników Wyścigu. Każdy z uczestników otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie, a trójka najlepszych w każdej kategorii dziewcząt i chłopców otrzyma nagrody rzeczowe.

Więcej informacji oraz regulamin i zgłoszenia on-line na www.wyscig.com.pl

26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to nie jedyna w tym roku kolarska impreza w Jaworznie. Nasze miasto po raz kolejny stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce! 5 sierpnia najlepsi kolarze rozpoczną w naszym mieście IV etap 72. wyścigu Tour de Pologne.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 2-8 sierpnia, a trasa wyścigu przebiegać będzie głównie po terenie województwa małopolskiego. W Jaworznie planowany jest start etapu IV, którego finisz będzie miał miejsce w Nowym Sączu. Z Jaworzna kolarze ruszą w kierunku Chrzanowa, a potem pokonają kolejno m.in. Wadowice, Myślenice, Zegartowice (rodzinną miejscowość zwycięzcy ostatniej edycji – Rafała Majki), Kasinę Wielką oraz Limanową. Przed samą metą na cyklistów będzie jeszcze czekać premia górska, po której odbędzie się finisz w centrum Nowego Sącza.

Więcej informacji już wkrótce.

Źródłó strona www.exstra.jaw.pl