Ilość wyświetleń: 336

Bajeczna wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Jak podają źródła już ponad 36 milionów spragnionych przygód turystów z całego świata odwiedziło Kopalnię Soli Wieliczka.

Jak podają źródła już ponad 36 milionów spragnionych przygód turystów z całego świata odwiedziło Kopalnię Soli Wieliczka.

Wśród tych zwiedzających znaleźli się również członkowie NSZZ Solidarność i ich rodziny z ZG Sobieski. W sobotę 21 marca Solidarność z Sobieskiego zorganizowała jednodniową wycieczkę do tej zabytkowej kopalni soli.

Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Tego wszystkiego doświadczyli jaworznianie.

Początek zwiedzania jaworzniccy turyści rozpoczęli od szybu Daniłowicza, gdzie poznali swojego przewodnika, który podczas wędrówki podziemnymi korytarzami opowiadał o historii i tajemnicach zabytkowej kopalni. Schodząc coraz niżej w otchłań solnych jaskiń zwiedzający mogli się dowiedzieć o ciężkiej pracy kopaczy soli sprzed wieków, obejrzeć wspaniałe maszyny i narzędzia górnicze.

Turyści z Solidarności z ZG Sobieski poznali również legendę o księżnej Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Mogli zobaczyć wspaniałą kaplicę dedykowaną właśnie św. Kindze, którą zdobią niepowtarzalne solne dzieła sztuki.

Na koniec podziemnej wycieczki turyści z Jaworzna posmakowali karczemnych specjałów ponad 135 m pod ziemią a następnie wyjechali na powierzchnię windą górniczą.

Przypomnijmy, że wycieczka była współfinansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Zakładu Górniczego Sobieski.

Zdjęcia z wycieczki >>>

Dział informacji KZ NSZZ SOlidarność ZG Sobieski.