Waldemar Sopata: Nie pozwolimy na rozbiór TAURON-u w imię zaspokojenia czyichś ambicji

Nie dalej jak wczoraj pojawiło się w komunikacie, że mylimy się z prawdą, że nie chce się z nami spotkać zarząd TAURON-u. Odsyłam do słownika, żeby dowiedzieć się, czym jest dialog, bo od ilości zapowiedzi i spotkań jeszcze się nic nie urodziło. Dialog wymaga szacunku od drugiej strony – zaczął podczas konferencji prasowej NSZZ „Solidarność” Waldemar Sopata, przewodniczący „Solidarności” w Tauron Wydobycie ZG „Sobieski”.

Szef Solidarności w Tauronie Waldemar Sopata przypomniał, że początkiem Grupy Tauron było połączenie kopalni Sobieski w Jaworznie z miejscową elektrownią. Z czasem powstała duża grupa, skupiająca cały energetyczny łańcuch – od wydobycia i dostaw paliwa, jakim jest węgiel, poprzez produkcję energii, po jej sprzedaż i dystrybucję. W ocenie związkowca, wiele argumentów przemawia za tym, aby – jak mówi – Grupa Tauron funkcjonowała w takim kształcie jak do tej pory. W spółkach Grupy trwają spory zbiorowe, które mogą dać związkom prawo do legalnych protestów.

Nie dalej jak wczoraj pojawiło się w komunikacie, że mylimy się z prawdą, że nie chce się z nami spotkać zarząd TAURON-u. Odsyłam do słownika, żeby dowiedzieć się, czym jest dialog, bo od ilości zapowiedzi i spotkań jeszcze się nic nie urodziło. Dialog wymaga szacunku od drugiej strony – zaczął Waldemar Sopata.

Jest informacja w Rządowym Centrum Legislacyjnym o projekcie wyłączenia aktywów węglowych w pierwszej kolejności wytwarzania z grupy TAURON. Mamy szereg argumentów, chcemy tak rozmawiać z zarządem TAURON-u, aby grupa funkcjonowała tak, jak do tej pory. Nie ma zgody na rozebranie i rozczłonkowanie grupy TAURON! – dodał.

Mówienie, że w związku z tą decyzją będzie tańsza energia, to jest mrzonka i kompletne oszustwo. Nie będzie zgody na to, żeby zaprzepaścić nasze wyrzeczenia – podkreślił Sopata.

Nie pozwolimy na rozbiór TAURON-u w imię zaspokojenia czyichś ambicji – dodał.

Zdjęcia: DP

Źródło: tysol.pl